Na obiekcie Ashton Gate Stadium dnia 2024-02-13 20:00 miał miejsce mecz Bristol City kontra Southampton: wynik końcowy 3-1

W ostatniej kolejce Championship doszło do starcia pomiędzy drużynami Bristol City i Southampton na Ashton Gate Stadium. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1, mimo że wynik na przerwę wskazywał na remis 0-0. Spotkanie to odbyło się 6 dni temu o godzinie 20:00, a kibice mogli być świadkami interesujących zmagań na boisku.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Bristol City a Southampton

W Ashton Gate Stadium, pod niebem pełnym futbolowych emocji, odbył się starcie pomiędzy drużyną gospodarzy Bristol City, a gośćmi z Southampton. Mecz odbył się w ramach 32. kolejki Championship. Na boisku zagoszczęli również panujący nad boiskiem sędzia główny - Matt Donohue z Anglii oraz dwie drużyny gotowe do walki o zwycięstwo.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek, co nie oznaczało braku emocji na boisku. W obu drużynach było widać chęć walki i zaangażowanie, lecz skuteczność bramkarska oraz defensywa dominowały nad atakiem. Kibice na trybunach czekali na przełamanie impasu.

Drugą połowę rozpoczął strzał zza pola karnego S. Bell z Bristol City, który pokonał bramkarza rywali - 1-0 dla gospodarzy. To był początek serii emocji, gdyż R. Dickie podwyższył wynik na 2-0 po 72 minutach gry, a na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, H. Cornick ustalił wynik na 3-0, wzbudzając dzikie oklaski na trybunach.

Mimo prowadzenia 3-0, Southampton nie poddało się i w samej końcówce meczu A. Armstrong zdobył honorowego gola dla gości, ustalając ostateczny wynik na 3-1. Mecz zakończył się triumfem Bristol City.

W trakcie meczu nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali Zak Vyner (Bristol City) w 65. minucie oraz Joe Williams (Bristol City) i Ryan Fraser (Southampton) w ostatnich chwilach gry. Kamaldeen Sulemana (Southampton) również zasłużył na kartkę w doliczonym czasie gry.

Nie odnotowano czerwonych kartek w tym spotkaniu, co świadczyło o zaciętej, ale fair grze obu drużyn. Kolejne wydarzenia na boisku zapowiadają ekscytujące starcia w przyszłości dla Bristol City, które zmierzy się z Sheffield Wednesday, Cardiff i Ipswich, oraz Southampton, które stanie do walki z Hull City, Millwall i Liverpool.